Scarabeus - free linuxová verze hry Scrabble

O programu

Scarabeus je linuxová verze světově nejoblíbenější slovní deskové hry Scrabble(R). Program je zcela zdarma a vznikal jako diplomová práce v Laboratoři zpracování přirozeného jazyka při Fakultě informatiky Masarykovy univerzity Brno (stránky Laboratoře). Program umožňuje hru dvou hráčů nebo hru člověka proti počítači. Disponuje slovní zásobou o velikosti zhruba 2 milionů slov a je v maximální míře konfigurovatelný (sada písmen, prémiová pole, externí slovníky, atp.)

Screenshoty


Instalace

Pro úspešnou instalaci je mít zapotřebí některou linuxovou distibuci. Aplikace vznikala pro RedHat Linux 7.3 a program byl otestován i na RH 7.1, RH 8, 9 a Debianu 3.0, ale měl bych fungovat i na ostatních Linuxech. Pro zkompilování je nutné mít nainstalovány knihovny pro Gnome 1 a GTK 1.2, včetně svých devel balíků. Pro instalaci je neprvé nutné modifikovat soubor Makefile, nastavit cestu, kam se bude program instalovat, popř. nastavit cesty k programům glib-config, gtk-config a gnome-config. Poté proveďte příkaz make a make install. Všechny zmíněné informace lze naleznout také v souborech INSTALL a README v balíku se zdrojovými texty programu.

Download


Odkazy


Kontakt

Máte-li nějaké návrhy, nápady, připomínky a samozřejmě pokud naleznete chybu v programu, klidně pište na adresu xagon(a)volny.cz.

Poslední modifikace: 24-05-2004 11:54 Vít Hotárek